Kartka dla Mamy z materiałowym kwiatem – kurs

Ostatnio bardzo modne stały się kwiaty z foamiranu. Na przekór aktualnym trendom 😛 zrobiłam kwiatka z materiału. O takiego:

Dziś razem z helloscrap.pl pokażę jak taką perełkę wykonać w zaciszu domowym.

Potrzebne będą: kawałek materiału (kwiateł ze zdjęcia wykonany jest z szyfonu, może to być również inny materiał, np. nylon lub organza, ważne jest jednak, aby podczas przypalania nad płomieniem materiał nie palił się, a jedynie ładnie topił), ostre nożyczki, pistolet z klejem na gorąco, świeczka typu tea light, kartonowe szablony, dzięki którym łatwiej będzie nam wyciąć kółka z materiału, kilka szpilek, ćwieki lub inne dodatki, np. perełki czy guziki, którymi ozdobimy nasze kwiaty.

01

Materiał składamy dwu-, trzykrotnie (zbyt gruby będzie nam trudno przeciąć). Za pomocą szpilek przyczepiamy do niego szablony i wycinamy potrzebną ilość kółek: dwa o średnicy ok. 12,5cm, trzy o średnicy ok. 11,5cm, jedno o średnicy ok. 10cm i jedno o średnicy ok. 9cm (łącznie siedem kółek, z których powstanie jeden kwiateł). Kółka nie muszą być idealnie wycięte, wszelkich niedociągnięć pozbędziemy się podczas przypalania.

02

Na każdym kółku robimy sześć nacięć, tworząc „płatki” – im mniejsze kółko, tym krótsze nacięcia.

Każde kółko przypalamy nad świeczką, zachowując ok. centymetrowy odstęp (jeśli materiał zbliżymy zbyt mocno do płomienia, spalimy go). Dzięki tej operacji materiał przestanie się strzępić, a płatki nabiorą bardziej naturalnego wyglądu.

Po opaleniu wszystkich płatków nad płomień zbliżamy też środek każdego kwiatka. Stanie się on lekko pomarszczony, a tym samym bardziej trójwymiarowy (po sklejeniu wszystkich części kwiateł nie będzie płaski).

06

Jest to najbardziej czasochłonna część operacji, ale warto poświęcić kilka minut, bo efekt pozytywnie Was zaskoczy.

07

Płatki łączymy za pomocą kleju na gorąco, zaczynając od największego. Niewielką ilość kleju nanosimy jedynie na środek każdej warstwy (aby nie stracić przestrzenności), dociskając je do siebie, np. końcówką długopisu.

08

Środek wypełniamy dowolną ozdobą (również używając kleju na gorąco) i voilà kwiateł gotowy. W razie pytań, wątpliwości zachęcam do kontaktu.

09

Kwiat wylądował na kartce dla mojej Kochanej Mamusi.

01  

Powyższą pracę z ogromną przyjemnością zgłaszam do wyzwań:

artimeno

Cherry craft #18 dla mamy

manuna #2 tekturki i kwiatuszki dla kochanek mamuśki

Zrobił się mały tasiemiec z tego dzisiejszego wpisu 😛 Na koniec lista materiałów wykorzystanych w pracy: papiery Lemoncraft – Dom róż, wykrojnik Joy!Crafts – Banners, baza do kartki, czarne perełki w płynie Daily Art, sznurek jutowy.

DT_helloscrap_ania_k

Może Cię również zainteresować

Kartka na chrzciny/A christening card

2017-09-15 00:02:19
admin

18

Kartka ślubna

2017-08-23 00:01:08
admin

18

Dla nowożeńców/For newlyweds

2017-05-23 18:35:54
admin

18

Dla słodkiego aniołka/For a Sweet Angel

2017-05-23 18:35:22
admin

18

Kartka pudełkowa – kurs

2017-04-28 19:16:23
admin

18